Our hintsZimní sportyBěžecké trati

Krkonoše jsou nádherné hory v létě a snad ještě krásnější v zimě, kdy je navštíví na tři miliony lidí. Řekli bychom, že převážnou většinu návštěvníků najdeme na sjezdových svazích nebo v hotelých, případně někde na cestě mezi těmito dvěma body. Přesto se překvapivě celá třetina návštěvníků vydává na běžecké tratě jen za pomoci svých vlastních sil. Milion lidí v zimě tak využívá Krkonošskou magistrálu, páteř Krkonošských běžkařských tratí.

Krkonošská magistrála svou délkou 90km spojuje Harachov a Žacléř, a na ní navazující tratě měří dalších 500km. Běžkaři tak mají v zimě o zábavu postaráno.

Červeně značená stopa začíná v Harrachově a přes Ručičky, Krakonošovu snídani, Voseckou boudu, Zlaté návrší a Horní Mísečky vede až do Špindlerova Mlýna. Tato trasa není doporučena pro slabší jedince a rodiny s dětmi. Pro ty jsou vhodnější upravené stopy okolo lyžařských středisek.

Dálková lyžařská trasa pokračuje ze Špindlerova Mlýna přes Kopřivník, kolem Klínových bud a Dvorské boudy na Liščí horu odkud je jedinečný pohled na Sněžku. Dále můžeme pokračovat směrem k Tetřevím boudám, přes Hrnčířské Boudy, Lučiny a Javorské Boudy do Pece pod Sněžkou.

Další kilometry pokračují z Pece pod Sněžkou přes velkoúpské Zadní, Střední a Přední Výsluní, dále do Spáleného Mlýna, osady Malá Úpa, Horních Albeřic, na Rýchorskou boudu až do Horního Maršova. Krkonošská lyžařská cesta končí v Žacléři, kam můžete sjet z Rýchor.

Počasí na horách se dokáže rychle změnit. Proto doporučujeme vzít si na cestu nabitý telefon, nápoj v termoobalu a něco menšího k jídlu.

Krkonošská magistrála - mapa

 

« Zpět k ostatním tipům

Weather in Pec pod Sněžkou

Tomorrow After tomorrow Day after
Source: www.meteopress.cz

Detailed weather forecast