WellnessJóga

Nabízíme několik různých kurzů jogy pod vedením pečlivě vybraných učitelů:

 

NEW 21 YOGA  - Joseff Michálek vypracoval systém jógy, který je oproštěn od veškerého naboženství a je tak snadno přijímaný v evropském kulturním prostředí, přitom však neztratil svou skutečnou esenci, kterou mnohé komerční směry postrádají. Joseff praktikuje druh jógy, který je založen na původním učení Sidharta Gautama Buddhy o stálém uvědomování si tělesných pocitů. Pokud je pohyb či dech vědomý, je to pocit. Kombinace klasických hinduistických jógových pozic s Budhovým učením vytváří jedinečný druh jógy, kterou v ČR nikdo jiný neučí. Navíc pozice (asany) jsou plynule propojeny tak, aby expanzní asany (JIN), následovaly kontraktní asany (JANG), podobně, jako v Tai - Tchi. Sestava se skládá ze 3 částí. 1. část je rozcvička, 2. část méně náročné asany, 3. část obsahuje náročnější asany. Procvičí se každý sval a šlacha v těle. Pravidelným cvičením této sestavy se naučíte ovládat svou mysl, (Buddha), naučíte se správně dýchat a docílíte vnitřního klidu, který odbourá stres. Navážete kontakt se svým tělem a to vám pomůže posílit vitalitu a imunitu a celkově tedy zlepšit své zdraví. 

 

HOT YOGA - pojďte si zacvičit ve vyhřáté místnosti na přibližně 42st. Celsia! Lektorka Ilona Limberská Vám předá své zkušenosti, nadšení a radost z jogy. Cvičení v této teplotě má mnoho pozitivních přínosů: za prvé nedochází k prochladnutí těla při klidných asanách. Dále se tělo stává mnohem pružnějším a dochází tak ke snížení rizika zranění! Teplo také zapříčiňuje zrychlení srdečního tepu, čímž se z tohoto typu jógy stává kardiovaskulární cvičení. Dochází ke zlepšení krevního oběhu, skrze pocení se tělo detoxikuje, teplo otevírá póry, čistí pleť a vyrázně startuje spalování tuků. Na sebe si oblečte něco lehkého a pohodlného. Ideální jsou krátké legíny, funkční tílko, nejlépe plavky. S sebou si nezapomeňte ručník, dostatek vody, podložku a myslete na to, že před cvičením i po něm je potřeba hodně pít.

 

PRANAYAMA - dlouho jsme hledali kvalitního lektora, než jsme našli a navázali spolupráci s Čestmírem PotočkemPránájáma je vědomé a volné usměrňování dechu (prána = dech, kosmická energie, ájáma = kontrolovat, regulovat). Každým dechem přijímáme nejen kyslík, ale i pránu. Prána je mnohem více než jen dech. Nácvikem vnějšího a vnitřního dechu s následným zklidněním mysli a vnímáním bioenergetického těla můžeme zlepšit vitalitu, zbavit tělo jedů, zvýšit odolnost organismu, získat vnitřní klid, dosáhnout uvolnění i duševní čistoty. Podle mytologie má každý tvor předem určenu délku života počtem dechů a jogín si tedy vědomým zpomalením dechu prodlužuje život. 

 

Aby jóga měla nějaký efekt a smysl, musí se cvičit pravidelně. Náš kurz jóga & wellness sestává ze čtyř devadesátiminutových praktických cvičení, které je možné doplnit individuálními konzultacemi a meditacemi. Dále obsahuje ubytování na 3 dny/2 noci s polopenzí a neomezený vstup do wellness zóny po dobu 2x4 hodin. S nadsázkou si Vám dovolujeme slíbit, že po absolvování tohoto intenzivního programu se budete cítit o 10 cm vyšší, o 10 kg lehčí a o pár let mladší...Cena kurzu je stejná u všech 3 druhů jógy a její aktuální výši naleznete v ceníku.

« Zpět

Počasí v Peci pod Sněžkou

Zítra Pozítří Popozítří
Zdroj: www.meteopress.cz

Detailní předpověď počasí