Časté dotazy

Jak se dostat z centra Pece pod Sněžkou na Chatu Orlík?

Veřejné parkoviště nebo autobusové nádraží je od chaty vzdáleno cca 900 m. Naši hosté mají slevu na parkovném ve výši 50% z cen veřejného parkoviště, tj. 60,- Kč po slevě za auto za noc. Při příjezdu i odjezdu je možné si objednat taxi. Kontakt naleznete zde. Nezapomeňte zmínit, že si přejete odvoz přímo k Chatě Orlík. Případně je možné využít přibližovací vlek, který je v provozu v hlavni lyžařské sezoně od 9:00 do 16:00.

Dostanu se vlastním vozem k chatě Orlík?

V létě ano, ale příjezd doporučujeme pouze zkušeným řidičům, jelikož posledních cca 600 m se jede po lesní cestě. Příjezd v zimě komplikuje sníh nebo led a v létě zase bláto po dešti. Na cestě očekávejte nerovnosti. Aktuální situaci ohledně stavu cesty s námi prosím konzultujte telefonicky. V případě potřeby rádi zajistíme dopravu. Velmi dobrou alternativou v letním období je zajet po asfaltové cestě nad chatu a dojít 100m pěšky po pešině - v zimě tato varianta není možná, jelikož cesta vede přes sjezdovku.

Kde je možné zaparkovat automobil, pokud nebudete parkovat u chaty?

Seznam veřejných parkovišť v Peci pod Sněžkou naleznete v sekci parkování v Peci pod Sněžkou. Další možností je zaparkovat nad chatou a dojít 100m pěšky. Tato varianta však není možná v zimním období.

Jak daleko je Orlík od lyžařského areálu?

Orlík je díky své jedinečné poloze vzdálen zhruba 500 m od lyžařského areálu. Nachází se v těsné blízkosti přibližovacího vleku z centra Pece pod Sněžkou. Lyžaři nemusí doslova učinit krok pěšky. Kromě toho je možné dojet k chatě z vrcholu sjezdovky Javor – viz mapka pristupovych cest v sekci Kontakt.

Jaká je hodina příjezdu a jaká odjezdu?

Pokoj je pro Vás připraven od 15:00. Při odjezdu je třeba jej vyklidit do 10:00. Výjimky jsou možné po vzájemné domluvě.

Jak je to s kouřením, vlastním alkoholem a vlastním vařením na chatě Orlík?

V celém objektu chaty platí zákaz kouření, konzumace vlastních alkoholických nápojů a vaření vlastních pokrmů. Výjimky (kromě kouření) pouze po vzájemné domluvě.

Kdy je otevřen bar a restaurace?

Snídaně vydáváme od 8:00 do 10:00, večeře od 18:00 do 20:00. V letním období večeře podáváme od 19:00 do 21.00. Čas lze po vzájemné domluvě posunout. Obědy vaříme při objednávce předem. Bar je standardně otevřen od 8:00 do 23:00. Zavírací hodinu je možné v případě zájmu posunout.

Jakým způsobem lze objednat vstup do wellness zóny?

Vstup do wellnesss zóny je nutné objednat minimálně 3 hodiny předem u personálu chaty.

Mám si vzít vlastní ručníky a přezůvky?

Ano, bude lepší, když si vezmete sebou své vlastní ručníky a přezůvky. Pokud je však zapomenete doma, půjčíme Vám zdarma naše.

Jak se dostanu do Pece pod Sněžkou?

Spojení do Pece pod Sněžkou je možné automobilem nebo autobusem. Jízdní řády autobusů naleznete v Kontaktech.

Jak zaplatit zálohu za pobyt?

Po závazné objednávce pobytu je nutné uhradit zalohu ve výši 50% z ceny pobytu. V případě včasné rezervace vystavíme fakturu a zálohu uhradíte bankovním převodem nebo poštovní poukázkou. V případě rezervace na "poslední chvili", tj. rezervace uskutečněné do 10 dnů před příjezdem, je nutné uhradit zálohu pomocí platební karty přes platební bránu na těchto webových stránkách.

Kde najdu další informace?

Pro více informací navštivte sekci Užitečné informace.

Horská chata Orlík

Ubytování v Krkonoších na horské chatě Orlík vám zaručuje mnoho výhod:

  • Sauna
  • Whirlpool
  • Relaxační místnost
  • Koktejl bar
  • Restaurace a bar
  • Překrásné panorama
  • 47 lůžek
  • 100m od přibližovacího vleku

Wellness a zábava

Součástí chaty je i Orlík SPA: privátní sauna s vířivou vanou pro 5 osob, společenská relaxační místnost s krásným výhledem do lesa a po dohodě možnost masáží a kurzů jógy.

Více o wellness v Peci pod Sněžkou

Galerie

Otevřít fotogalerii

Počasí v Peci pod Sněžkou

Zítra Pozítří Popozítří
Zdroj: www.meteopress.cz

Detailní předpověď počasí