Časté dotazy

Jaká je poloha chaty Orlík?

Chata se nachází v prudším svahu na polosamotě cca 300m nad centrem města. Do města vedou 3 pěší cesty, nejkratší trvá od chaty do centra cca 5 minut z kopce dolů a cca 15 minut do kopce nahoru. Nejbližší veřejné parkoviště je od chaty vzdáleno cca 900m. Naši hosté mají slevu na parkovném ve výši cca 42% z cen veřejného parkoviště, tj. 125,- Kč po slevě za auto za noc. Při příjezdu i odjezdu je možné si objednat taxi. Kontakt naleznete zde

Dostanu se vlastním vozem k chatě Orlík?

V létě ano, přesto příjezd doporučujeme pouze zkušeným řidičům, jelikož posledních cca 600 m se jede po lesní cestě. Příjezd může komplikovat déšť, na cestě očekávejte nerovnosti. Aktuální situaci ohledně stavu cesty s námi prosím konzultujte telefonicky. V případě potřeby rádi zajistíme dopravu. Velmi dobrou alternativou v letním období je zajet po asfaltové cestě nad chatu a dojít 100m pěšky po pešině - v zimě tato varianta není možná, jelikož cesta vede přes sjezdovku. Cestou je však potřeba zakoupit si z automatu povolenku na vjezd, ktery naleznete u dopravní značky omezujicí vjezd bez povolwní města.

Kde je možné zaparkovat automobil, pokud nebudete parkovat u chaty?

Seznam veřejných parkovišť v Peci pod Sněžkou naleznete v sekci parkování v Peci pod Sněžkou

Jak se snadno dostat do lyžařského areálu?

Orlík je vzdálen cca 500 m od lyžařského areálu. Postačí vyjít cca 100m nad chatu, nasadit lyže a sjet do skiareálu. Po konci lyžování je možné dojet k chatě z vrcholu sjezdovky Javor kolem hotelu Kladenka.

Jaká je hodina příjezdu a jaká odjezdu?

Check-in máme meti 15:00 - 20:00. Při odjezdu je třeba jej vyklidit do 10:00. Výjimky jsou možné po vzájemné domluvě.

Jak je to s kouřením na chatě Orlík?

V celém vnitřním objektu chaty platí zákaz kouření. 

Kdy je otevřen bar a restaurace?

Snídaně vydáváme od 8:00 do 10:00, večeře od 18:00 do 20:00. Čas lze po vzájemné domluvě posunout. Bar je standardně otevřen od 8:00 do 11:00 a od 14:00 do 22:00. Zavírací hodinu je možné v případě zájmu posunout.

Jak probíhá strava?

Snídaně i večeře, případně obědy, podáváme formou bufetu. Snídaně se skládá z teplého a studeného bufetu, jako jsou párky, vajíčka, fazole, šunky, sýry, salám, paštika, jogurt, musli, zelenina, ovoce. K pití při snídaní jsou k dispozici džusy, čaj a káva. K dispozici je výkonný mixér pro přípravu smoothie. Večeře podáváme ve skladbě předkrm, polévka, hl.chod, dezert, variace sýrů a ovoce. Pokud máte alergie či diety, prosíme je nahlásit předem - mohou být dodatečně zpoplatněny.

Co obsahuje náš balíček All inclusive?

Zahrnuje snídaní a večeři formou bufetu, obědový balíček, který si host připraví sám ze snídaňového bufetu a dále každý den 1 hodinu privátního wellness a také volnou konzumaci nápojů.

Konzumace nápojů je omezena časem od 8:00 do 11:00 a od 14:00 do 20:00 a zahrnuje kompletně nealko teplé a nealko studené, pivo, vína do 250Kč za láhev a lihoviny do 70,- Kč za 0,04l. V případě objednání vína nad 250 Kč/lahev nebo lihovin nad 70 Kč/0,04l se doplácí pouze rozdíl nad tuto hodnotu.

Tento balíček prodáváme pouze celému pokoji. 

Jakým způsobem lze objednat vstup do wellness zóny?

Konkrétní čas vstup do wellnesss zóny je možné si objednat u personálu hned po příjezdu na chatu. Objednávky před příjezdem nepřijímáme.

Jak velké jsou pokoje a jak jsou vybavené?

Naše pokoje jsou menší a jednoduše zařízené, ale útulné s horskou atmosférou. 2-lůžkové mají rozměr 15-20m2 a 4-lůžkové 30-35m2. Do každého pokoje lze přidat 1 přístýlku ve formě rozkládacího křesla, gauče, futonu či taburetu. Vetšina nábytku je vyrobena na míru, aby nezabíral zbytečný prostor. Po náročném dni se u nás vyspíte na vysokých matracích s taštičkovými pružinami, pěnové matrace u nás nenajdete. Stěny pokojů zdobí fotoplátna pohledů z Krkonoš od fotografky Pavly Marešové. Nejen pro dlouhé zimní večery je k dispozici polička knih ke čtení. Na pokojích jsou k dispozici ručníky. 

Kde najdu další informace?

Pro více informací navštivte sekci Užitečné informace. Obchodní a reklamační podmínky naleznete zde.

Horská chata Orlík

Ubytování v Krkonoších na horské chatě Orlík vám zaručuje mnoho výhod:

  • Sauna
  • Whirlpool
  • Relaxační místnost
  • Koktejl bar
  • Restaurace a bar
  • Překrásné panorama
  • 47 lůžek
  • 100m od přibližovacího vleku

Wellness a zábava

Součástí chaty je i Orlík SPA: privátní sauna s vířivou vanou pro 5 osob, společenská relaxační místnost s krásným výhledem do lesa a po dohodě možnost masáží a kurzů jógy.

Více o wellness v Peci pod Sněžkou

Galerie

Otevřít fotogalerii

Počasí v Peci pod Sněžkou

Zítra Pozítří Popozítří
Zdroj: www.meteopress.cz

Detailní předpověď počasí