Časté dotazy

Jaká je poloha chaty Orlík?

Chata se nachází v prudším svahu na polosamotě cca 300m nad centrem města. Do města vedou 3 pěší cesty, nejkratší trvá od chaty do centra cca 5 minut z kopce dolů a cca 15 minut do kopce nahoru. Nejbližší veřejné parkoviště je od chaty vzdáleno cca 900m. Naši hosté mají slevu na parkovném ve výši cca 50% z cen veřejného parkoviště. Při příjezdu i odjezdu je možné si objednat taxi. 

Dostanu se vlastním vozem k chatě Orlík?

V létě ano, přesto příjezd doporučujeme pouze zkušeným řidičům, jelikož posledních cca 600 m se jede po lesní cestě. Příjezd může komplikovat déšť, na cestě očekávejte nerovnosti. Aktuální situaci ohledně stavu cesty s námi prosím konzultujte telefonicky. V případě potřeby rádi zajistíme dopravu. Velmi dobrou alternativou v letním období je zajet po asfaltové cestě nad chatu a dojít 100m pěšky po pešině - v zimě tato varianta není možná, jelikož cesta vede přes sjezdovku. Cestou je však potřeba zakoupit si z automatu povolenku na vjezd, který naleznete u dopravní značky omezujicí vjezd bez povolení města.

Kde je možné zaparkovat automobil, pokud nebudete parkovat u chaty?

Seznam veřejných parkovišť v Peci pod Sněžkou naleznete v sekci parkování v Peci pod Sněžkou

Jak se snadno dostat do lyžařského areálu?

Orlík je vzdálen cca 500 m od lyžařského areálu. Postačí vyjít cca 100m nad chatu, nasadit lyže a sjet do skiareálu. Po konci lyžování je možné dojet k chatě z vrcholu sjezdovky Javor kolem hotelu Kladenka.

Jaká je hodina příjezdu a jaká odjezdu?

Check-in máme meti 15:00 - 20:00. Při odjezdu je třeba jej vyklidit do 10:00. Výjimky jsou možné po vzájemné domluvě.

Jak je to s kouřením na chatě Orlík?

V celém vnitřním objektu chaty platí zákaz kouření. 

Kdy je otevřen bar a restaurace?

Snídaně vydáváme od 8:00 do 10:00, večeře od 18:00 do 20:00. Čas lze po vzájemné domluvě posunout. Bar je standardně otevřen od 8:00 do 11:00 a od 14:00 do 22:00. Zavírací hodinu je možné v případě zájmu posunout.

Jak probíhá strava?

Snídaně i večeře, případně obědy, podáváme formou bufetu. Snídaně se skládá z teplého a studeného bufetu, jako jsou párky, vajíčka, fazole, šunky, sýry, salám, paštika, jogurt, musli, zelenina, ovoce. K pití při snídaní jsou k dispozici džusy, čaj a káva. K dispozici je výkonný mixér pro přípravu smoothie. Večeře podáváme ve skladbě předkrm, polévka, hl.chod, dezert, variace sýrů a ovoce. Pokud máte alergie či diety, prosíme je nahlásit předem - mohou být dodatečně zpoplatněny.

Co obsahuje náš balíček All inclusive?

Zahrnuje snídaní a večeři formou bufetu, obědový balíček, který si host připraví sám ze snídaňového bufetu a dále každý den 1 hodinu privátního wellness a také volnou konzumaci nápojů.

Konzumace nápojů je omezena časem od 8:00 do 11:00 a od 14:00 do 20:00 a zahrnuje kompletně nealko teplé a nealko studené, pivo, rozlévaná vína a dále lihoviny do 70,- Kč za 0,04l. V případě objednání prémiovějších lihovin v ceně nad 70 Kč/0,04l se doplácí pouze rozdíl nad tuto hodnotu. V případě objednání celé lahve vína poskytujeme slevu  250 Kč/lahev.

Tento balíček prodáváme pouze celému pokoji. 

Jakým způsobem lze objednat vstup do wellness zóny?

Konkrétní čas vstup do wellnesss zóny je možné si objednat u personálu hned po příjezdu na chatu. Objednávky před příjezdem nepřijímáme.

Jak velké jsou pokoje a jak jsou vybavené?

Naše pokoje jsou menší a jednoduše zařízené, ale útulné s horskou atmosférou. 2-lůžkové mají rozměr 15-20m2 a 4-lůžkové 30-35m2. Do každého pokoje lze přidat 1-2 přístýlky ve formě rozkládacího křesla, gauče, futonu či taburetu. Vetšina nábytku je vyrobena na míru, aby nezabíral zbytečný prostor. Po náročném dni se u nás vyspíte na vysokých matracích s taštičkovými pružinami, pěnové matrace u nás nenajdete. Stěny pokojů zdobí fotoplátna pohledů z Krkonoš od fotografky Pavly Marešové. Nejen pro dlouhé zimní večery je k dispozici polička knih ke čtení. Na pokojích jsou k dispozici ručníky. 

Kde najdu další informace?

Pro více informací navštivte sekci Užitečné informace. Obchodní a reklamační podmínky naleznete zde.

Horská chata Orlík

Ubytování v Krkonoších na horské chatě Orlík vám zaručuje mnoho výhod:

  • Sauna
  • Whirlpool
  • Relaxační místnost
  • Koktejl bar
  • Restaurace a bar
  • Překrásné panorama
  • 47 lůžek
  • 100m od přibližovacího vleku

Wellness a zábava

Součástí chaty je i Orlík SPA: privátní sauna s vířivou vanou pro 5 osob, společenská relaxační místnost s krásným výhledem do lesa a po dohodě možnost masáží a kurzů jógy.

Více o wellness v Peci pod Sněžkou

Galerie

Otevřít fotogalerii

Počasí v Peci pod Sněžkou

Zítra Pozítří Popozítří
Zdroj: www.meteopress.cz

Detailní předpověď počasí