Časté dotazy

Jak se dostat z centra Pece pod Sněžkou na Chatu Orlík?

Veřejné parkoviště nebo autobusové nádraží je od chaty vzdáleno cca 900 m. Naši hosté mají slevu na parkovném ve výši 50% z cen veřejného parkoviště, tj. 60,- Kč po slevě za auto za noc. Při příjezdu i odjezdu je možné si objednat taxi. Kontakt naleznete zde. Nezapomeňte zmínit, že si přejete odvoz přímo k Chatě Orlík. Případně je možné využít přibližovací vlek, který je v provozu v hlavni lyžařské sezoně od 9:00 do 16:00.

Dostanu se vlastním vozem k chatě Orlík?

Ano, ale příjezd doporučujeme pouze zkušeným řidičům, jelikož posledních cca 600 m se jede po lesní cestě. Příjezd v zimě komlikuje sníh nebo led a v létě zase bláto po dešti. Na cestě očekávejte nerovnosti. Aktuální situaci ohledně stavu cesty s námi prosím konzultujte telefonicky. V případě potřeby rádi zajistíme dopravu. Velmi dobrou alternativou je zajet po pohodlné asfaltové cestě nad chatu a dojít 100m pěšky po pešině. Nad chatou je možné také parkovat.

Kde je možné zaparkovat automobil, pokud nebudete parkovat u chaty?

Seznam veřejných parkovišť v Peci pod Sněžkou naleznete v sekci parkování v Peci pod Sněžkou. Další možností je zaparkovat nad chatou a dojít 100m pěšky. Tato varianta však není možná v zimním období.

Jak daleko je Orlík od lyžařského areálu?

Orlík je díky své jedinečné poloze vzdálen zhruba 500 m od lyžařského areálu. Nachází se v těsné blízkosti přibližovacího vleku z centra Pece pod Sněžkou. Lyžaři nemusí doslova učinit krok pěšky. Kromě toho je možné dojet k chatě z vrcholu sjezdovky Javor – viz mapka pristupovych cest v sekci Kontakt.

Jaká je hodina příjezdu a jaká odjezdu?

Pokoj je pro Vás připraven od 15:00. Při odjezdu je třeba jej vyklidit do 10:00. Výjimky jsou možné po vzájemné domluvě.

Jak je to s kouřením, vlastním alkoholem a vlastním vařením na chatě Orlík?

V celém objektu chaty platí zákaz kouření, konzumace vlastních alkoholických nápojů a vaření vlastních pokrmů. Výjimky (kromě kouření) pouze po vzájemné domluvě.

Kdy je otevřen bar a restaurace?

Snídaně vydáváme od 8:00 do 10:00, večeře od 18:00 do 20:00. V letním období večeře podáváme od 19:00 do 21.00. Čas lze po vzájemné domluvě posunout. Obědy vaříme při objednávce předem. Bar je standardně otevřen od 8:00 do 23:00. Zavírací hodinu je možné v případě zájmu posunout.

Jakým způsobem lze objednat vstup do wellness zóny?

Vstup do wellnesss zóny je nutné objednat minimálně 3 hodiny předem u personálu chaty.

Mám si vzít vlastní ručníky a přezůvky?

Ano, bude lepší, když si vezmete sebou své vlastní ručníky a přezůvky. Pokud je však zapomenete doma, půjčíme Vám zdarma naše.

Jak se dostanu do Pece pod Sněžkou?

Spojení do Pece pod Sněžkou je možné automobilem nebo autobusem. Jízdní řády autobusů naleznete v Kontaktech.

Jak zaplatit zálohu za pobyt?

Po závazné objednávce pobytu je nutné uhradit zalohu ve výši 50% z ceny pobytu. V případě včasné rezervace vystavíme fakturu a zálohu uhradíte bankovním převodem nebo poštovní poukázkou. V případě rezervace na "poslední chvili", tj. rezervace uskutečněné do 10 dnů před příjezdem, je nutné uhradit zálohu pomocí platební karty přes platební bránu na těchto webových stránkách.

Jaké jsou obchodní a storno podmínky?

Všeobecné obchodní a storno podmínky

Kde najdu další informace?

Pro více informací navštivte sekci Užitečné informace.

Horská chata Orlík

Ubytování v Krkonoších na horské chatě Orlík vám zaručuje mnoho výhod:

  • Sauna
  • Whirlpool
  • Relaxační místnost
  • Koktejl bar
  • Restaurace a bar
  • Překrásné panorama
  • 47 lůžek
  • 100m od přibližovacího vleku

Wellness a zábava

Součástí chaty je i Orlík SPA: privátní sauna s vířivou vanou pro 5 osob, společenská relaxační místnost s krásným výhledem do lesa a po dohodě možnost masáží a kurzů jógy.

Více o wellness v Peci pod Sněžkou

Galerie

Otevřít fotogalerii

Počasí v Peci pod Sněžkou

Zítra Pozítří Popozítří
Zdroj: www.meteopress.cz

Detailní předpověď počasí