WellnessKlíč k relaxaci

Naše privátní Spa Orlík Vám dodá novou energii a uvolní nahromaděný stres. Užijte si svůj soukromý čas ve vířivce a v sauně. Následující řádky Vám dodají tipy k maximální relaxaci:

Náš klíč k relaxaci:

  • Dýchání: zatímco si vychutnáváte naše spa, věnujte svůj čas správnému dýchání, abyste se cítili volně a klidně. Je známo, že emoce a dýchání jsou úzce spjaty. Když cítíte napětí, dýcháte zrychleně a mělce. Pokud se naučíte kontrolovat rytmus a hloubku dýchání, dokážete také snadněji kontrolovat Vaše emoce.
  • Dýchání břichem: nejprve se posaďte se zkříženými nohami anebo se posaďte na nohy složeným pod sebe. Narovnejte se v zádech a zavřete oči. Pak vydechujte pomalu dokud se vzduch ve Vašem těle nedostane kompletně ven. Dále se zhluboka nadechujte do Vašeho břícha dokud zcela naplněno a zadržte dech na několik sekund. Následně znovu vydechujte dvakrát pomaleji, než jste se nadechovali. Opakujte tuto dýchací proceduru pětkrát, soustřeďte se především na výdech.
  • Vířivka: bubliny a tlak vody povzbuzují krevní oběh a aktivují Váš metabolismus. Vychutnejte si zvuk a pocit z vystupujících bublin, uvolněte své smysly.
  • Masážní efekt vířivky: vzduchové bubliny a tlak vody ve vířivce napomáhají toku lymfy a cirkulaci krve a také uvolňují svaly celého těla.
  • Čistící efekt vířivky: proud vody pročistí kůži do hloubky. Vaše póry se otevřou, jakmile se Vaše tělo zahřeje.
  • Voda: jakmile se ponoříte do vody, tak její přirozená vznášivost uvolní svaly a Vaše tělo se přirozeným způsobem uvolní. Vodní tlak usnaňuje tok lymfy a povzbuzuje krevní oběh, což pomáhá odstranit vyčerpání z unavených částí těla. Také záporné ionty, které vznikají při sprchování, aktivují mozkovou hmotu, B endorfin, který Vám dodá energii a vitalitu.
  • Horká koupel a studená sprcha: při střídání koupele v horké a studené vodě se obnoví rovnováha Vašich autonomních nervů a Vaše mysl se dokonale osvěží. Ponořte se do horké vířivky na 5 až 10 minut s zavřenými oči a zahřejte a uvolněte své tělo. Pokud si přestavíte, jak se Vaše kapilární cévy rozšiřují při nádechu a toxiny z Vašeho těla odcházejí při výdechu, bude to více účinné. Poté co Vaše tělo je zahřáté, ochlaďte se ve studené vodě na několik minut.
  • Sauna: pro plný relaxační efekt, teplota by neměly být příliš horká, postačí okolo 70 °C, což Vám umožní sedět déle bez přemáhání. Tato teplota zlepšuje funkci srdce a plic tím, že napomáhá přenosu čerstvého kyslíku a potravy celým tělem. Také usnadňuje pocení a tak odplavuje z těla škodliviny a únavu. To je důvod, proč se pravidelným saunováním citíte osvěžení a nabití novou energií.
  • Pro maximální účinek saunování dbejte prosím těchto pokynů: než vstoupíte do sauny, do sucha se otřete ručníkem. Nemůžete naplno ocenit termální účinky, pokud je Vaše tělo mokré. Při pobytu v sauně vyrovnejte teplotu vzduchu v horní a dolní části sauny maváním ručníku dokola tak, abyste vzuch rozproudili. 5 až 12 minut je nejvíc efektivní doba pobytu v sauně. Po odchodu ze sauny zkuste místo ledové vody sprchování vlažnou vodu, která Vám umožní se ochlazovat déle. Pijte vodu abyste doplnili tekutiny.

« Zpět

Počasí v Peci pod Sněžkou

Zítra Pozítří Popozítří
Zdroj: www.meteopress.cz

Detailní předpověď počasí